Op zaterdag 29 maart organiseerde de Zoogdiervereniging de jaarlijkse Zoogdierdag in Burgers’ Zoo te Arnhem. Tijdens dit evenement, dat volledig in het teken stond van het behoud en de bescherming van Nederlandse zoogdieren, werd duidelijk hoeveel belangstelling er bestaat voor de bescherming van egels.
Jenny Kleve van Egelbescherming Nederland verzorgde tijdens deze dag de inspirerende lezing “Ook de egel heeft recht op een veilige slaapplek”. De opkomst was indrukwekkend; ruim 500 bezoekers woonden de presentatie bij en luisterden aandachtig naar de praktische adviezen en belangrijke inzichten die Jenny Kleve deelde.
Tijdens de lezing werd duidelijk gemaakt dat het niet goed gaat met de egelpopulatie in Nederland. Egels worden bedreigd door een tekort aan veilige leefplekken en geschikte voedselbronnen, mede veroorzaakt door verstedelijking en intensief tuinbeheer. Egelbescherming Nederland zet zich al jarenlang actief in voor het creëren van betere omstandigheden voor egels. Dit doen zij onder andere door voorlichting te geven, onderzoek uit te voeren en veilige egelslaaphuizen te ontwikkelen en promoten.
Jenny Kleve benadrukte hoe iedereen op eenvoudige wijze kan bijdragen aan een betere leefomgeving voor egels. Door kleine aanpassingen in de eigen tuin, zoals het bieden van beschutte plekken, het aanleggen van doorgangen en het creëren van veilige slaapplekken, kunnen particulieren en organisaties direct invloed uitoefenen op de bescherming van deze dieren.
De grote opkomst en het enthousiasme van de bezoekers tonen aan dat er brede maatschappelijke steun is voor initiatieven gericht op natuurbescherming en biodiversiteit. De Zoogdierdag bood niet alleen een platform voor kennisuitwisseling maar liet ook zien hoe een breed publiek betrokken kan worden bij natuurbescherming.
Egelbescherming Nederland kijkt terug op een zeer geslaagde bijeenkomst en is blij met het groeiende bewustzijn rondom de uitdagingen waar egels mee te maken hebben. Dankzij evenementen zoals deze kan er concreet gewerkt worden aan de verbetering van leefomstandigheden voor egels en andere inheemse zoogdieren in Nederland.
Geef een reactie